Návšteva príslušníkov rodu Trstenský z USA (Júl 2010)

(spracovala Veronika Trstenská)

Sestry Christine a Justice Trstensky v Trstenej, Fotografia 20.7.2010, autor Denis Pongra´czV júli 2010 sme mali možnosť sa stretnúť s príslušníčkami rodu Trstenský zo Spojených štátov amerických, z mestečka Flemington, New Jersey.

Slovensko navštívili sestry Christine a Justice Trstensky, ktoré cestovali v lete po Európe. Na pár dní sa zastavili na aj v rodisku ich predkov.

Sestry Justice a Christine Trstensky pri rodovej za´stave v Trstenej, Fotografia 20.7.2010, autor Denis Pongra´czV spolupráci s Denisom Pongráczom a Mikulášom Trstenským sa nám podarilo vytvoriť bohatý program. V Bratislave sme navštívili Staré mesto, Bratislavský hrad a iné pamätihodnosti a vyskúšali tradičnú slovenskú kuchyňu.

Na na´vsˇteve rodiny Trstenskej vo Visˇnˇovom, Fotografia 20.7.2010, autor Denis Pongra´czNa druhý deň sme išli do Trstenej. V Trstenej si prezreli Kostol sv. Martina, odfotografovali sa pri rodovej zástave Trstenských.

Prezreli si mestečko Trstenú a jeho okolie. Veľmi sa im páčila príroda na Orave.
Navštívili aj rodinu Jána Trstenského vo Višňovom pri Žiline.

Pohľad na Liesek, Cˇimhovu´ a v pozadi´ Trstenu´, Fotografia 17.7.2010, autor Denis Pongra´czPre Chriss a Jess Trstensky bolo veľkým zážitkom navštíviť Trstenú a Oravu, kraj, z ktorého pochádzajú ich predkovia.

Na Slovensku sa im páčilo a rady by prišli opäť.